"Подводницата" потопи Реал Мадрид (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид допусна ново поражение в Примера, губейки с 0:1 при гостуването на Виляреал в среща от 15-ия кръг, играна пред 20 хиляди зрители на "Ел Мадригал". Бившият футболист на мадридчани Роберто Солдадо донесе успеха с ранен гол в деветата минута. "Лос бланкос" не съумяха да отвърнат на удара, въпреки че създадоха немалко положения през второто полувреме. Така столичани пропуснаха чудесна възможност да съкратят преднината на Барселона, като вместо това вече изостават с цели пет точки от върха.

Гарет Бейл, Карим Бензема и Кристиано Роналдо поведоха атака за "белите". Рафаел Бенитес предпочете Каземиро пред Тони Кроос, а Хамес Родригес отново измести Иско от стартовите 11. Марселино Гарсия Торал подреди 4-4-2 с Роберто Солдадо и Седрик Бакамбю в нападение.

Виляреал - Реал Мадрид - 1:0 "Жълтите" тръгнаха смело напред след първия съдийски сигнал. Още в четвъртата минута Жонатан дос Сантос нацели дясната греда на Кейлор Навас. Седрик Бакамбю пусна топката между краката на Серхио Рамос, след което асистира на мексиканския халф, който от 19 метра нямаше късмет за няколко сантиметра.

Виляреал - Реал Мадрид - 1:0 В деветата минута кастейонци отбелязаха гол след комбинация между Бакамбю и Солдадо. "Деветката" стреля от десетина метра по земя и матира стража на гостите - 1:0. Първата възможност пред състава от "Сантиаго Бернабеу" дойде в 16-ата минута, когато Серхио Рамос стреля с глава покрай гредата. В 19-ата Пепе се прояви с много важен шпагат в наказателното поле. Пет минути по-късно Гарет Бейл центрира отдясно, а Бензема намери топката от ждроб и я прати мощно над гредата.

Виляреал - Реал Мадрид В 27-ата бързакът Бакамбю надбяга Пепе, ала сам срещу Навас насочи покрай далечната греда. Домакините владееха продължително топката и творяха интересни атаки, докато мадридчани разчитаха на скоростта в предни позиции. В 36-ата Бакамбю пропиля великолепна възможност след грешка в защитата на "лос меренгес". Тъмнокожият нападател се завъртя и стреля над гредата, като може би трябваше да подаде към непокрития Солдадо.

Виляреал - Реал Мадрид - 1:0 Втората част започна с отявлен натиск на Реал Мадрид. Кристиано Роналдо шутира встрани от близката греда секунди след почивката. В 48-ата минута Бруно Сориано сбърка и позволи на Бензема да шутира много опасно по диагонала и на сантиметри от гредата в аут. Минута по-късно френският стрелец направи огромен пропуск, след като Бейл сервира отлична топка по земя на границата на малкото наказателно поле. Номер 9 я насочи над гредата.

В 50-ата Солдадо отправи коварен шут към близката греда, но Навас внимаваше. В 53-ата Роналдо стреля от въздуха от 20 метра и пак не намери очертанията на вратата. Натискът на гостите продължаваше, ала точните изстрели липсваха. В 56-ата Алфонс Ареола реагира правилно при удар на Бейл.

Виляреал - Реал Мадрид - 1:0 В 60-ата Кристиано нацели близката греда при опит да подаде в наказателното поле. Осем минути по-късно "седмицата" намери топката от ждроб около дузпата и я изпрати над гредата. В 73-ата Бензема се отскубна от опеката, но абсолютно сам насочи неточно с глава от осем метра. В 80-ата Хамес Родригес напомни за себе си с удар с десния крак, след който топката премина покрай близката греда. В 87-ата Бакамбю завърши добра контра на "жълтите" с неточен фалцов удар. "Лос меренгес" така не настроиха мерника си до края на мача, а другата лоша новина е контузията на Марсело, който се хвана за задната част на бедрото и в 89-ата минута беше заменен.

Реал Мадрид има седмица пауза поради неучастието си в турнира за Купата на краля. Другата неделя "белите" приемат Райо Валекано в опит да се отърсят от несполуките си. На свой ред валенсианци вече са на пето място и само на три точки от мадридския си съперник.