Рома оцеля на "Сан Паоло" (видео)

Два от кандидатите за Скудетото се изправиха един срещу друг тази вечер в един от най-интригуващите мачове от 16-ия кръг на Серия "А". Третият в класирането Наполи прие на своя стадион "Сан Паоло" четвъртия Рома. Срещата завърши при резултат 0:0, като Рома започна добре мача, но през второто полувреме доминираха домакините и футболистите на Маурицио Сари могат да съжаляват повече за изпуснатите 2 точки. Неаполитанците са на 4 точки зад лидера Интер към момента, докато "вълците" от Рим изостават със 7 от "нерадзурите". Шампионът Ювентус и Сасуоло дишат във врата на "джалоросите". "Старата госпожа" посреща втория в подреждането Фиорентина по-късно тази вечер.

Първата опасност за една от двете врати бе сътворена от Мохамед Салах. Египетският нападател на Рома отправи коварен удар по земя към вратата на Хосе Рейна, но топката излезе в аут. Малко след това босненският нападател на столичани Един Джеко получи травма на главата, която бе превързана. Минутки по-късно Джеко стреля неточно с глава от добра позиция, а в 26-ата минута нападателят на Наполи Лоренцо Инсиние от малък ъгъл не уцели вратата на Войчех Шчесни от близко разстояние.

Четири минути след почивката футболистите на Маурицио Сари бяха много близо до гол в противниковата врата. Фаузи Гулам центрира опасно отляво, но нападателите на домакините се разминаха с топката. Неаполитанците започнаха доста по-активно втората част и в 53-ата минута отново Гулам с чудесно центриране отляво внесе напрежение пред вратата на Шчесни. Испанският нападател Хосе Кайехон обаче не уцели вратата на гостите с глава.

В 60-ата минута домакините имаха златен шанс да поведат с 1:0 в резултата. Марек Хамшик получи прекрасен извеждащ пас от аржентинския голаджия Гонсало Игуаин, Алесандро Флоренци не успя да пресече подаването и словашкият офанзивен халф се озова очи в очи с Шчесни, но ударът му по земя мина на сантиметри встрани от левия страничен стълб на вратата на "вълците".

Малко след това Лоренцо Инсиние стреля опасно, но неточно от пряк свободен удар. В 77-ата минута пък гръцкият защитник на Рома Костас Манолас с решаваща намеса в отбрана попречи на Игуаин да нанесе голов удар отблизо след центриране отдясно.

Заключителните минути бяха доста драматични. Първо Рома организира една от малкото си опасни атаки през второто полувреме, при която двама футболисти на "вълците" си попречиха в наказателното поле на Наполи, а секунди по-късно халфът на "джалоросите" Даниеле Де Роси изпрати топката в мрежата зад Пепе Рейна с глава след центриране на Антонио Рюдигер. Реферът Никола Рицоли обаче отмени попадението с аргумента, че топката е напуснала очертанията на игрището във въздуха след центрирането на германския бранител.

До края на мача домакините на два пъти пропиляха чудесни възможности да грабнат победата. Първо Хамшик получи шанс да стреля от много добра позиция, но Шчесни с блестящо спасяване изби, а в добавеното време резервата Омар Ел Кадури направи много сериозен пропуск, като с добавка от непосредствена близост не успя да уцели вратата.

В крайна сметка, играчите на Руди Гарсия направиха второ поредно нулево равенство след това с БАТЕ Борисов на "Олимпико" в Шампионската лига и "вълците" няма тпобеда в шести пореден мач във всички турнири.