Хирошима Санфрече се класира за полуфинал на Световното клубно първенство

Японският шампион Санфрече Хирошима се класира за полуфинал на Световното клубно първенство, след като днес се разправи с 3:0 срещу ТП Мазембе от ДР Конго. Така японците подобриха личния си рекорд от 2012-а година, когато отпаднаха на четвъртфинал и сега си осигуриха мач срещу Ривър Плейт в Осака в четвъртък. По-рано днес китайският Гуанджоу Евъргранд отстрани мексиканския Америка с 2:1 и ще се изправи срещу Барселона.

Играчите на Хирошима показаха, че отлично владеят изкуството да бележат след статични положения. Минута преди края на първото полувреме Цукаса Шиотани откри резултата след подаване на Юсуке Хаджима. В 11-ата минута минута Казухико Чиба удвои преднината на шампионите от Джей-лигата, след като отново Хаджима подаде, този път от свободен удар. Третото попадение вкара резервата Такума Асано, който завърши контраатака на Шиотани. За ТП Мазембе остава утехата, че ще играе за 5-6 място срещу Америка (Мексико).