"Смърфовете" попариха Берое в края (видео)

Първият гол на Дани Кики за този сезон в "А" група отдалечи Берое от лидерите родния шампионат. Бившият младежки национал се разписа на "Лаута" минута преди края и донесе равенството на Локомотив (Пловдив) в последния мач от 2015 година. Двубоят от 20-ия кръг завърши 1:1, след като преди това страхотен гол вкара Георги Динков в 55-ата минута. Домакините имаха доста проблеми, но въпреки това направиха силен мач и само доброто представяне на Благой Макенджиев им попречи да излязат напред в резултата преди попадението на гостите.

Берое остана на трето място с 34 точки и ще зимува на четири зад Лудогорец и Левски. "Бяло-черните" пък прекъснаха негативната си серия от три поредни загуби в първенството и с четвъртото си равенство събраха актив от 22 точки на седмо място.

В началните минути Благой Макенджиев спаси изстрел на Дани Кики от точката на дузпата. В 21-ата минута Игор Джоман проби до аутлинията, но центрирането му беше доста слабо и защитата на домакините се справи. Ветеранът в състава на Локо Ванчо Траянов отправи удар към вратата пазена от Макенджиев, но изстрелът беше крайно неточен.

На почивката Димитър Велковски бе заменен от Илиян Йорданов и домакините тръгнаха да търсят попадение. В 50-та минута Макенджиев с отлично спасяване остави отново вратата си суха. Александър Тунчев от пет метра стреля с глава, но стражът с отличен рефлекс изби. Защитникът се опита да намери свой съотборник при добавката, но гостите избиха.

Пет минути по-късно с много красиво изпълнение Берое поведе. В 55-ата минута Георги Динков бе точен с бомбен удар от границата на наказателното поле, като топката се удари в горната греда, тупна зад голлинията и отново се удари в горната греда преди да спре в мрежата за 0:1. Голът бе негов първи в "А" група в кариерата на 24-годишния играч.

Играчите на Локомотив опитаха да върнат попадението, но нямаха положение. В тези минути Илиян Йорданов бе най-активен и дори имаше претенции за дузпа. Елиаш да Силва и Георги Андонов пробваха изстрели, но без успех. Минута преди края Кики взриви трибуните с хубав удар от въздуха. Той засече свалена от Тунчев с глава топка и технично прати топката в долния ляв ъгъл на Берое за 1:1.

Голмайсторът бурно изрази своята радост, като дори съблече своята фланелка и получи картон, който ще го извади от дербито с Ботев (Пловдив) напролет, тъй като е негов пети.

Берое пък прекъсна серията си от пет поредни победи срещу Локомотив (Пловдив) в пъвенството.

ЛОКО (ПД) - БЕРОЕ 1:1
0:1 Динков (55)
1:1 Кики (89)

ЛОКО (Пд): Александър Витанов; Пламен Крумов, Александър Тунчев, Георги Вълчев, Крум Стоянов, Ванчо Траянов, Стефан Велев, Дани Кики, Зоран Балдовалиев, Бирсен Карагерен, Димитър Велковски

БЕРОЕ: Благой Макенджиев; Иво Иванов, Емил Ахмед, Георги Динков, Венци Василев, Веселин Пенев, Георги Андонов, Неманя Милисавлевич, Елиаш, Игор Джоман, Исмаил Иса

снимка: beroe.bg