Страхотен гол на Аспас донесе победа за Селта

Отборът на Селта се затвърди на четвъртата позиция след труден домакински успех с 1:0 над Еспаньол в среща от 15-ия кръг на Ла Лига. Яго Аспас вкара изключително красив гол с прехвърлящ удар в 42-ата минута. Почти цяло второ полувреме тимът на Едуардо Берицо игра с човек по-малко, но удържа победата.

Домакините доминираха преди почивката с изключение на няколко минута в средата на първата част. В 32-ата минута Виктор Алварес пропиля страхотен шанс за каталунците. В 37-ата Нолито стреля в ръцете на Пау Лопес. В 42-ата Яго Аспас реализира истински шедьовър, след като от 22 метра копна топката над вратаря, който беше препариран на два метра от голлинията - 1:0. В края на полувремето съдията сбърка и не зачете втори гол за галиския тим.

В началото на втората част (46-а минута) Пабло Ернандес беше изгонен с втори жълт картон. Минута по-късно Аспас удари греда. В 62-ата Тео Бонгонда също нямаше късмет и нацели гредата. В 73-ата Ернан Перес можеше да изравни, но не се справи сам срещу Серхио Алварес. Стражът на домакините беше блестящ в последните минути и запази точките за своя тим.

Снимка: "Марка"