ЦСКА би Миньор и излезе 3-и в Суперлигата (ГАЛЕРИЯ)

Мъжкият волейболен отбор на ЦСКА постигна пета победа от началото на сезона в Суперлигата, след като надигра вкъщи Миньор (Перник) с 3:1 (25:19, 20:25, 25:18, 25:20) в мач от 8-ия кръг, игран тази вечер в зала "Васил Симов" в столицата.
ЦСКА - Миньор Пк
Така "червените" излязоха на 3-о място във временното класиране с 14 точки след 5 победи и 3 загуби, а Миньор остана на предпоследното 9-о място с 3 точки след 1 победа и 7 загуби. В 9-ия кръг ЦСКА гостува на Монтана, а перничани са домакини на лидера Нефтохимик 2010 (Бургас). Срещите са съответно в петък (18 декември) от 18,00 часа и в събота (19 декември) от 16,00 часа.
След като поведоха в геймовете "червените", като че ли се отпуснаха, а гостите от Миньор само това и чакаха и натрупаха преднина от 3 точки при второто техническо прекъсване на втората част. Те успяха да я запазят и резултатът бе изравнен след 25:20. Повече изненади обаче нямаше, след като в третия и четвъртия гейм ЦСКА доминираше, а "финалният акорд" постави капитанът Ивайло Стефанов с ас.
Над всички за ЦСКА за пореден път бе Пламен Шекерджиев с 18 точки (2 блока, 1 ас и 43% ефективност в атака), а капитанът-ветеран Ивайло Стефанов добави 17 точки (4 аса, 59% ефективност в атака и 35% перфектно посрещане) за победата. За гостите от Миньор Любослав Симеонов завърши с 15 точки.
ЦСКА - МИНЬОР (ПЕРНИК) 3:1 (25:19, 20:25, 25:18, 25:20)
ЦСКА: Георги Сеганов 3, Пламен Шекерджиев 18, Ивайло Стефанов 17, Яни Георгиев 12, Христо Цветанов 10, Тодор Костов 10 - Антон Василиев-либеро
Старши-треньор: Александър Попов
МИНЬОР: Адриан Аначков 5, Любослав Симеонов 15, Мартин Симеонов 12, Димитър Стаменов 1, Стефан Иванов 10, Захари Николаев 11 - Методи Методиев-либеро (Виктор Костадинов, Мартин Йовчев 1, Александър Петров 1)
Старши-треньор: Мирослав Илиев.

Статистика: Методи Шопов (скаутмен на ЦСКА)

Снимки: МАРИН МАРИНОВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЦСКА - МИНЬОР 3:1 - ТУК!!!