Ботев (Пловдив) стигна до финал за Купата пред 19000 на "Колежа" - отзивите на живо след успеха над ЦСКА - София с 2:0

Ламела зарадва "Уайт Харт Лейн" с хеттрик за едно полувреме, Андерлехт не допусна изненада (видео)

Тотнъм завърши като победител в група "J" на Лига Европа след впечатляваща победа с 4:1 над Монако. Мачът беше много по-важен за монегаските, които се надяваха с три точки в Лондон да се преборят за второто място, но за целта трябваше Андерлехт да не спечели срещу Карабах в другия двубой от групата. Белгийците обаче си свършиха работата и се наложиха с 2:1, което ги прати на 1/16-финалите.

В Лондон Тотнъм се нуждаеше само от две минути, за да открие резултата. Клинтън Н'Жие открадна топката и подаде на Бен Дейвис, а неговото центриране намери Ламела и той отблизо се разписа. Аржентинецът беше във вихъра си и след четвърт час игра покачи на 2:0, този път след комбинация със Сон Хюн-Мин. В 38-ата минута отново Ламела попадна в прегръдките на съотборниците си. За бившия футболист на Рома това бе пето попадение в турнира.

През второто полувреме Стефан Ел Шаарауи върна един гол, но Том Каръл направи успеха на "шпорите" по-убедителен.

Дебют за Тотнъм като титуляр в Лига Европа направи младокът Джош Онома.

Андерлехт срещна доста трудности с Карабах, но се наложи с 2:1 и се класира за 1/16-финалите. Всички голове паднаха в разстояние на 6 минути през първото полувреме. Дани Кинтана откри за гостите, но Анди Нажар изравни след хубав пас на Юри Тилеманс, а в 31-ата минута италианецът Стефано Окака вкара така важното победно попадение за белгийците.

ТОТНЪМ - МОНАКО 4:1 (3:0)
1:0 Ламела (2)
2:0 Ламела (15)
3:0 Ламела (38)
3:0 Ел Шаарауи (61)
4:1 Каръл (78)