Шок и ужас за Божинов и Бандата в Белград, Партизан е аут от Европа (видео)

Отборът на Партизан напусна злощастно Лига Европа след поражение с 1:3 у дома срещу Аугсбург в последна среща от група L. На сръбския тим му беше достатъчно да загуби с един гол разлика или да падне с 0:2, за да се класира за 1/16-финалите. Белградският състав спечели с 3:1 като гост на Аугсбург и поради същото поражение на преден план излезе головата разлика на двата тима, а тази на германците е по-добра. Всичко започна прекрасно за Валери Божинов и Иван Бандаловски след гол на Умару в 11-ата минута. Попадения на Коо Жа-Чоол (45), Паул Верхаах (51) и Раул Бобадийя (89) съсекоха амбициите на Партизан. А закъсалият в Германия баварски тим сътвори голямото чудо на вечерта. Иван Бандаловски игра пълни 90 минути като десен бек, а Валери Божинов остана на резервната скамейка. Партизан доигра мача с човек по-малко след червен картон за Андрия Живкович в 80-ата минута.

Срещата започна с гол за домакините в 11-ата минута. Умару получи дълъг пас, набра скорост и шутира от 20 метра, поразявайки мрежата - 1:0. Почти до самия край на полувремето играта беше лишена от голови възможности. В 45-ата минута Хон Чон-Хо изравни с глава. Корейският халф засече топката на първата греда и се възползва от неумелата игра на вратаря - 1:1.

В 51-ата минута германският тим вкара втори гол и стресна публиката в Белград. Паул Верхаах изскочи зад гърба на отбраната и отблизо търкулна топката покрай вратаря - 1:2. В 56-ата Брашанац направи много хубав рейд през центъра, но вратарят Марвин Хитц се намеси. При добавката топката беше пратена извън целта.

В 80-ата минута големият талант на домакините Андрия Живкович получи втори жълт картон, след като игра с ръка при въздушен двубой. В 88-ата Брашанац можеше да реши всичко с изравнителен гол, но шутира над гредата. В 89-ата Бандаловски се подхлъзна в наказателното поле, топката беше подадена с глава към Раул Бобадийя и той също с глава отбеляза за крайното 1:3, което класира Аугсбург.

В другия мач от групата Атлетик Билбао и АЗ Алкмаар направиха 2:2 на "Сан Мамес". Баските вече си бяха осигурили билети за 1/16-финалите. Ван Оверем откри резултата за холандците в 26-ата минута, но попадания на Кике Сола (43) и Микел Сан Хосе (47 - дузпа) завъртяха резултата в полза на "червено-белите". В 88-ата минута Енрик Саборит си отбеляза автогол за крайното 2:2.