Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Перфектни 6 от 6 за Наполи, Мидтиланд излъга Брюж (видео)

Наполи стана единственият отбор в Лига Европа, който завърши груповата фаза с 6 победи от 6 мача. Отборът на Маурицио Сари разгроми с 5:2 гостуващия Легия (Варшава), който при определени обстоятелства имаше шанс да финишира на втора позиция и да продължи напред. В крайна сметка за 1/16-финалите се класира датският Мидтиланд, който направи 1:1 с Брюж и изпревари белгийците с 2 точки.

Въпреки че отдавна си бяха осигурили класирането в следващата фаза неаполитанци отново изиграха зрелищен мач и зарадваха феновете си. Дори без суперзвездата си Гонсало Игуаин, италианският тим изнесе голямо шоу и подобри рекорда на РБ Залцбург за най-много вкарани голове в групите на турнира.

През второто полувреме Хосе Кайехон вкара трети гол за домакините, а Стоян Враньеш върна едно попадение в 62-ата минута. Две попадения на Мертенс доведоха нещата до 5:1, преди Александър Прийович да оформи крайния резултат.

В Дания мачът между Мидтиланд и Брюж беше изключително напрегнат. Предвид головата фиеста на Наполи срещу Легия, двата тима знаеха, че всички зависи от самите тях. Домакините щяха да са доволни и на равенство, а Брюж трябваше на всяка цена да спечели.

В 27-ата минута Пионе Систо откри в полза на датчаните, а гостите от Белгия пропуснаха няколко добри положения. Те успяха да изравнят в 68-ата минута чрез Йеле Фосен, но не и да стигнат до второ попадение.

НАПОЛИ - ЛЕГИЯ 5:2 (2:0)
1:0 Чалоба (32)
2:0 Инсиние (39)
3:0 Кайехон (57)
3:1 Враньеш (62)
4:1 Мертенс (65)
5:1 Мертенс (90+1)
5:2 Прийович (90+2)