ЦСКА направи нова крачка към голямата си мечта - Созопол разбит на "Армията" (видео)

Отборът на ЦСКА направи нова крачка към голямата си мечта. "Червените" разбиха с 3:0 Созопол и се класираха на 1/2-финал за Купата на България. На два пъти точен бе Преслав Йорданов (78,86) и едно попадение добави Момчил Цветанов (90). Компания на "армейците" ще правят Литекс, Берое и Монтана.

Първото опасно положение бе в 10-ата минута. Момчил Цветанов проби отляво и центрира остро към Йордан Йорданов, който от удобна позиция отправи силен изстрел с глава, но не уцели рамките зад стража Нотев.

Малко по-късно домакините сътвориха нова атака. Самир Аясс напредна през центъра и подаде към Йорданов. Защитникът замахна и си нагласи топката на левия крак, но шутира право в обсега на стража Свилен Нотев.

ЦСКА - Созопол
В 32-ата минута Николай Цветков пробва късмета си с удар от малък ъгъл, но не успя да свие топката, която излезе в аут.

Втората част стартира с инфарктна ситуация пред вратата на втородивизионния тим. В 46-ата минута късметът спаси Созопол. Борис Галчев центрира отдясно и Преслав Йорданов се извиси и стреля с глава като кълбото срещна десния стълб.

Шест минути по-късно Чорбаджийски имаше възможност да вкара, но играч на гостите се хвърли самоотвержено и стопира кълбото, което летеше застрашително към вратата на Нотев.

Втородивизионният отбор застраши вратата на "армейците" чак в 68-ата минута. Калоянов изпълни пряк свободен удар, но Анатоли Господинов бе зае добра позиция и отрази.

В 75-ата минута Виктор Райчев допусна грешка при овладяването на топката и Станимир Митев успя да излезе на позиция за стрелба. Футболистът на Созопол опита късмета си, но не успя да уцели вратата.

ЦСКА се развихри в последните минути и пред вратата на гостите се разрази истинска вихрушка.

Първият гол отбеляза Преслав Йорданов в 78-ата минута, след асистенция на Самир Аясс. В 86-ата минута нападателят се разписа за втори път, след центриране от корнер.

В даденото продължение Момчил Цветанов излезе сам срещу вратаря и оформи крайното 3:0.

Това бе последният мач на ЦСКА за календарната година.