Един гол се оказа достатъчен на Динамо (Киев) (видео)

Динамо (Киев) се пребори за участие на 1/8-финал в Шампионската лига напролет. Украинците успяха да победат Макаби (Тел Авив) в последния двубой от група "G", като един гол се оказа достатъчен за домакините на Олимпийския стадион в Киев. Той падна още в 16-ата минута, а негов автор бе Денис Гармаш и така той донесе успеха с 1:0. Това попадение обаче се оказа с огромна стойност за Динамо.

Срещата се игра пред празни трибуни, тъй като домакините са наказани заради расистки скандирания на техните фенове. Въпреки това Динамо започна мача силно и още в 3-ата минута стигна до гол, който обаче правилно не бе зачетен заради засада. Все пак в 16-ата минута украинците успяха да поведат. Тогава след центриране от корнер защитник не се намеси добре и за малко да си вкара автогол. Вратарят на Макаби спаси, но при добавката Гармаш успя да отбележи за 1:0.

В следващите минути Динамо държеше нещата в свои ръце, но и гостите дебнеха за някоя възможност за контраатака. Така в 38-ата минута Даса получи чудесен пас във вратарското поле, но отигра ситуацията изключително нескопосано и пропиля отличен шанс за изрявнавяне на резултата. Две минути по-късно пък Шовковски се намеси доста нерешително при едно центриране в наказателното поле, но за негово щастие топката излезе в корнер.

Гостите имаха нов добър шанс за гол в 54-ата минута, когато отново Даса бе изведен на скорост, но стреля доста неточно. В 67-ата минута пък се стига до едно разбъркване пред вратата на Макаби и Гонзалес стреля с глава, но твърде слабо, за да затрудни вратаря. В 83-ата минута и Качериди имаше възможност да отправи удар с глава, но не успя да насочи кълбото по посока на вратата.

В крайна сметка и минималната победа бе достатъчна на Динамо, който взе важни три точки и събра актив от 11, като така завърши на второто място в групата и ще играе 1/8-финал напролет. Макаби пък бе на косъм да повтори постижението на Левски в Шампионската лига и да завърши с 0 точки и голова разлика 1:17, но израелтяните допуснаха един гол по-малко от "сините" - 1:16.