Рома скърца зловещо, но е на осминафинал

Отборът на Рома се класира за 1/8-финалите в Шампионската лига. "Вълците" направиха това, след като не успяха да загубят от БАТЕ Борисов насред Рим. Срещата на "Олимпико" завърши 0:0, което се оказа достатъчно за италианците да преминат груповата фаза. Южната трибуна с най-верните тифози на тима от Вечния град бе почти празна в знак на несъгласие с ръководенето на клуба. Любопитно е, че Рома продължава напред с едва една победа в груповата фаза и актив от само 6 точки. Типично по италиански! В герой за домакините се превърна стражът Войчех Шчесни, спасил сигурен гол след почивката.

Футболистите на Руди Гарсия проспаха почти цялото първо полувреме и макар да записаха 8 изстрела към вратата на съперника, липсваха почти всякакви силни емоции. Най-чистото положение през първата част бе създадено от домакините в 33-ата минута. Един Джеко намери Миралем Пянич на границата на наказателното поле, след което последва удар встрани от целта и падане на босненския национал. Последният поиска дузпа, която обаче нямаше как да бъде отсъдена.

След почивката "вълците" започнаха да атакува повече, което даде някакъв резултат, макар и ялов. Веднага след подновяването на играта Джеко се оказа на идеалния позиция да открие, но стражът на БАТЕ Сергей Черник отби удара му с крак. Скоро след това нападателят на италианците сътвори нов пропуск. Римляните продължиха с акциите и това доведе до нов шанс за тях в 60-ата минута. Джеко отново бе замесен. Той намери Алесандро Флоренци, който нахлу отдясно, но не успя да преодолее стража на гостите. В 68-ата минута БАТЕ също показа зъби. Aтака отляво на играчите от Беларус завърши с голов шут от няколко метра. Като по чудо обаче Войчех Шчесни се намеси и успя да спаси попадението. Едно от спасяванията на груповата фаза през настоящия сезон в Шампионската лига. Към 75-ата минута пред вратата на "джалоросите" стана страшно. И отново последна преграда пред гола бе Шчесни, който отби силен шут към своята врата, а после мелето пред наказателното поле не доведе до откриване на резултата.

С последния съдийски сигнал дойде и класирането на Рома напред. Сив или не, тимът на Гарсия успя да се нареди сред най-добрите състави в Шампионската лига.