Берое детронира "моряците" след девет дузпи (видео)

Отборът на Берое е третият полуфиналист за Купата на България. Тимът на Петър Хубчев изхвърли носителя на трофея Черно море след изпълнение на дузпи в Стара Загора. Редовното време и продълженията завършиха без отбелязан гол, а при рулетката на дузпите домакините спечелиха с 5:3. Резервата Марчин Буркхард пропусна своето изпълнение при резултат 1:2, което се оказа решаващо, докато "заралии" бяха без грешка и победното попадение реализира Елиаш, като не позволи на "моряците" да бият своята пета дузпа.

Нападателят на Берое Спас Делев бе изгонен в 118-ата минута след два жълти картона. Двубоят е много равностоен, но домакините имаха по-чистите положения и владееха повече инициативата.

На стадион "Берое" Курьор бе близо до попадение в 29-ата минута, когато пропусна да вкара от три метра. Голмайсторът на варненци не уцели вратата след центриране на Расим. Десет минути по-късно след заучено изпълнение на фаул на домакините Спас Делев стреля силно, но Георги Китанов изби.
Втората част Исмаил Иса също имаше възможност да се разпише, но пропусна. Милисавлевич нацели лявата греда на "моряците" в 80-ата минута, когато стреля силно от около 20 метра след подаване на Делев.

Последният застраши Китанов в 99-ата минута от фаул, а след това извърши глупаво нарушение в 118-ата минута срещу Еуженио и бе пратен под душовете от Георги Кабаков.

Другите полуфиналисти са Литекс и Монтана. "Оранжевите" надвиха вчера Левски с 3:0 след продължения, а играчите на Емил Велев преодоляха Локомотив (Горна Оряховица) след дузпи. Утре ЦСКА и Созопол ще определят последния полуфиналист в турнира за този сезон.

Черно море продължи лошата си серия и сега ще се опита да спре Лудогорец на "Тича" в последната си среща за 2015 година, докато Берое ще търси победата на "Лаута" с надеждата да се изкачи още повече в класирането и да изпрати отлично годината.

БЕРОЕ - ЧЕРНО МОРЕ 5:3 (дузпи)
1:0 Динков - гол
1:1 Стенио - гол
2:1 Иванов - гол
2:1 Буркхард - Пиргов спасява

3:1 Костов - гол
3:2 Расим - гол