Нови рекорди за неудържимия Кристиано

С четирите си попадения във вратата на Малмьо тази вечер, Кристиано Роналдо счупи поредни рекорди. 30-годишният португалец вече има 11 гола в Шампионската лига този сезон и стана първият футболист, който успява да реализира двуцифрен брой голове в груповата фаза на турнира в рамките на една кампания. CR7 бе точен веднъж преди почивката и три пъти през второто полувреме при победата на Реал мадрид с 8:0 срещу шведския тим на "Сантиаго Бернабеу".

Кристиано вече има 4 хеттрика в Шампионската лига и е втори по този показател, отстъпвайки единствено на Лионел Меси. Аржентинската голова машина на Барселона е лидер в тази класация с 5 хеттрика. С по 3 са Марио Гомес, Филипо Индзаги и Луис Адриано.

Кристиано вече има общо 88 гола в Шампионската лига и е лидер по този показател, а най-близо до него е Меси със 79.