100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Лукаку спаси Евертън с гол за историята (видео)

Евертън не успя да победи гостуващия Кристъл Палас и да го измести от шестото място във Висшата лига. "Карамелите" тотално надиграха съперника си и създадоха изобилие от голови положения, но късметът беше на страната на гостите от Лондон. На три пъти гредите спасяваха вратаря на "орлите" Уейн Хенеси, а в 76-ата минута капитанът Скот Дан откри резултата в полза на Кристъл Палас след центриране от корнер и удар с глава. Евертън все пак се добра до равенство благодарение на голямата си звезда Ромелу Лукаку. Белгийският национал се разписа в 81-ата минута с 50-ия си гол в своя мач номер 100 за тима от Ливърпул. Освен това, Лукаку отбеляза попадение в пети пореден мач от Висшата лига - рекорд в историята на "карамелите".

Първата интересна ситуация на "Гудисън Парк" създадоха гостите, но Тим Хауърд пресече опасното центриране на Яник Боласие към Конър Уикъм. Последва удар в гредата на Лукаку, който непрестанно тормозеше защитата на Кристъл Палас. Жерард Деулофеу и Рос Баркли също бяха много активни, но почивката дойде при нулево равенство.

Превъзходството на Евертън стана още по-отчетливо през втората част. При едно центриране Уикъм се опита да изчисти топката, но тя срещна напречната греда на вратата, пазена от Хенеси. Стражът на гостите спаси и изстрел на Том Клевърли, а феновете на домакините вече ставаха нетърпеливи.

В 76-ата минута Джейсън Пънчиън центрира от корнер и Скот Дан даде преднина на гостите. Веднага след това Лукаку отправи мощен удар, но гредата за трети път помогна на Кристъл Палас. Все пак, в 81-ата минута Деулофеу центрира отдясно и топката стигна до Лукаку, който вкара 11-ия си гол в Премиър лийг за сезона. "Карамелите" дори можеха да стигнат до пълен обрат, но удар на Аруна Коне беше блокиран.