Наполи се срина в Болоня, усмивки за Интер

Отборът на Наполи, който е сред фаворитите за титлата в Серия "А", се срина в днешното си гостуване на Болоня. Двубоят на "Ренато Дал'Ара" завърши 3:2 за "рособлу", като двете попадения за южняците дойдоха в последните минути. Преди това футболистите на Маурицио Сари бяха неузнаваемо слаби, а домакините пропуснаха още 2-3 чисти гола. В 14-ата минута Матия Дестро откри резултата след дълъг пас на Амаду Диавара. Юношата на Интер обича да наказва "адзурите" от "Сан Паоло" и той затвърди това до края на срещата.

В 21-ата минута Лука Росентини направи 2:0 след ъглов удар, а в 60-ата минута Дестро покачи на 3:0. В 74-ата Антони Муние сътвори непростим пропуск - от 4-5 метра на празна врата прати топката на итало-словенската граница. В края Гонсало Игуаин мушна два гола в мрежата на Антонио Миранте, но за повече нямаше време. Аржентинският голмайстор на Наполи води категорично в класацията на стрелците в италианския шампионат с 14 попадения до момента. Загубата на неаполитанците е чудесна новина за Интер. Снощи миланският гранд надви Дженоа и вече води еднолично на върха с две точки пред тима на Сари.