Агирече крачи към Суарес и Неймар (видео)

Отборът на Реал Сосиедад сломи с 2:1 Ейбар в дерби на Страната на баските от 14-ия кръг на Ла Лига. Борха Гонсалес - Бастон откри в четвъртата минута, но две попадения на Иманол Агирече (10 и 89) зарадваха "Аноета". Испанският нападател вече има 11 гола в Ла Лига и е трети в ранглистата на стрелците след Неймар и Луис Суарес.

Срещата в Сан Себастиан започна вихрено. В третата минута Кеко можеше да вкара щастлив гол след рикошет в Юри Берчиче. Минута по-късно гостите реализираха: Серхи Енрик центрира на първата греда, където Бастон беше непокрит и отбеляза.

В осмата Иманол Агирече пропусна първата добра възможност пред себе си, а две минути по-късно се реваншира с изравнителен гол. "Деветката" на "чури урдин" се разписа след добър рейд на Серхио Каналес отляво. След двата гола играта се успокои и единственото добро положение беше пред Карлос Вела в 39-ата минута, но малко не му достигна да изпревари Асиер Риесго.

В 53-ата Агирече изпусна от малкото наказателно поле след подаване на Вела. Втората част беше оспорвана и рядко се появяваха положения пред някоя от вратите. В 76-ата минута Бастон не се справи сам срещу вратаря Херонимо Руи, а положението остана много съмнително за дузпа. В 89-ата минута Агирече донесе успеха след хубав пас на Естебан Гранеро и докосване на Брума - 2:1.

Въпреки победата тимът на Еусебио Сакристан е след този на Хосе Луис Мендилибар.

Снимка: "Марка"