Късен гол попари Барса във Валенсия (видео + галерия)

Отборите на Валенсия и Барселона направиха 1:1 в среща от 14-ия кръг на Примера дивисион. Луис Суарес даде голово предимство на гостите от "Камп Ноу" в 59-ата минута, а Санти Мина вкара късно изравнително попадение в 86-ата. След загубените две точки Атлетико Мадрид е само на две зад Барса, а Реал Мадрид - на четири.

Валенсия - Барселона - 1:1 Луис Енрике излезе с обичайния си състав без нито едно изключение. Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар отново оформиха страховития нападателен тризъбец. Временният треньор на "прилепите" Воро разчиташе на Пако Алкасер в атака, подкрепян по крилата от Санти Мина и Родриго де Паул.

Валенсия - Барселона През първата част "синьо-червените", облечени днес "жълто-червено", имаха териториално надмощие и създадоха по-добрите голови положения. В основата на почти всичко интересно беше бразилското крило Неймар, който надиграваше с лекота десния бек Рубен Везо. В петата минута Меси потърси Ней наляво, той насочи полувисока топка към дузпата, където Лео незабавно насочи към вратата. Топката премина малко над гредата.

Валенсия - Барселона - 1:1 Минута по-късно Неймар беше изведен сам срещу вратаря малко вляво, ала шутира прекалено неточно, изненадвайки и себе си. В 10-ата Хосе Гая блокира с шпагат Меси при получаването в наказателното поле. "Прилепите" също атакуваха и пресираха дълбоко, но трудно стигаха до Клаудио Браво. В 21-ата Везо не прецени добре висока топка и позволи на Неймар да се освободи и да напредне по аутлинията, откъдето не успя да подаде назад.

Валенсия - Барселона При следващата атака на Барса топката се удари в ръката на Везо след центриране на Андрес Иниеста. Съдията нямаше достатъчно основания да посочи бялата точка. В 26-ата Неймар подмина без затруднения Везо, сервира топката на крака на Меси, ала от седем метра аржентинецът насочи в ръцете на Хауме Доменек. Шест минути по-късно домакините поискаха дузпа, след като Жерард Пике постави ръка на рамото на Енцо Перес. Испанският нападател преигра и падна без сериозен контакт.

Валенсия - Барселона - 1:1 В рамките на една минута между 34-ата и 35-ата Суарес пропиля две чудесни възможности. При първата ситуация Меси проби през центъра, Неймар много технично центрира с външен фалц към Суарес, след което уругваецът шутира над гредата. При второто положение Лучо подмина шпагата на Аймен Абденур, след което не сполучи с подаването към Неймар на втората греда. В 39-ата Жорди Алба нахлу отляво и потърси Суарес, но с финално протягане Адерлан Сантос изчисти в корнер.

Валенсия - Барселона - 1:1 През второто полувреме "лос че" се затвориха и действаха предимно зад линията на топката. Каталунският тим хвърляше сериозни сили в търсене на празни пространства. В 50-ата минута Суарес и Абденур се сдърпаха на ръба на наказателното поле на Валенсия. Повторенията показаха, че уругваецът настъпва своя пазач, но това не беше забелязано от рефера.

Валенсия - Барселона - 1:1 В 59-ата "деветката" на Барселона вкара поредния си важен гол при много дискусионно положение. Може би имаше засада при паса на Меси, след който Суарес стъпи добре, загради с тяло топката, обезвреди Абденур и промуши кълбото между тялото на вратаря и близката греда - 0:1. Това беше 13 шампионатен гол на Суарес, който се разписа в седми пореден кръг в Ла Лига.

Валенсия - Барселона - 1:1 Две минути по-късно се получи меле в наказателното поле на гостите от "Камп Ноу", Даниел Алвеш за малко да сгреши, но в крайна сметка всичко се размина. В 74-ата минута Неймар проби от крилото към дъгата на наказателното поле и стреля от 15 метра много опасно покрай гредата. В 79-ата Серхио Бускетс сбърка в много опасна зона, Родриго де Паул стреля от 20 метра, но Браво се разтегна и улови.

Валенсия - Барселона - 1:1 В 86-ата Пике и Хавиер Масчерано не се справиха с изритана напред топка, Пако Алкасер я овладя и върна назад към притичалия Санти Мина, който я изстреля в близкия горен ъгъл с удар от 13 метра - 1:1. До края на срещата и двата тима отправиха по един опасен удар, останал без резултат. В 89-ата Данило Барбоса шутира от 25 метра, а в 90-ата Меси отправи изстрел от дъгата, който лесно беше разгадан от вратаря.

Тимът на Луис Енрике прекъсна поредица от шест последователни победи в Примера. "Лос блаугранас" пропуснаха страхотен шанс да нанесат нов сериозен удар в борбата за титлата.