Тотнъм пропусна да нахлуе в Топ 4 (видео)

Отборът на Тотнъм пропусна отлична възможност да се изкачи в топ 4 на Висшата лига, след като завърши наравно 1:1 при визитата си на Уест Бромич Албиън. Момчетата на Маурисио Почетино взеха ранен аванс на "Дъ Хоутърнс", след като Деле Али откри резултата след само 15 минути игра с мощно воле покрай смаяния поглед на Боаз Майхил. "Шпорите" обаче не успяха да капитализират този летящ старт и малко преди почивката Джеймс МакКлийн изравни след добро разиграване на тима на Тони Пулис.

Гостите бяха по-активният отбор на терена, но така и не намериха начин да отбележат втори гол и по този начин забавиха възхода си, който неизменно поддържаха в последните няколко седмици. Продължава обаче рекордната серия от мачове без загуба за лондончани, които за последно се оттеглиха победени на "Олд Трафорд" срещу Манчестър Юнайтед в първия кръг от сезона (0:1). След това Тотнъм има шест победи и осем равенства, което е най-дългата серия без загуба в историята на клуба.

Ремито оставя Тотнъм в подножието на топ 4 - на пето място с 26 точки. "Дроздовете" пък се намират на 13-а позиция с актив от 19 точки, на девет над опасната зона.