Рома се издъни, Танка мина през трудовата книжка на Гарсия

Отборът на Рома изгуби нови точки в битката за челните места в Серия "А". Момчетата на Руди Гарсия завършиха 1:1 при гостуването си на Торино. "Вълците" водиха в резултата до самия край, след като Миралем Пянич откри резултата в 83-ата минута. Попадението на босненския халф падна след груба грешка на вратаря на "биковете" Даниеле Падели, който се провали при центриране от фаул на Пянич.

В 94-ата минута обаче плановете на римляните за успех пропаднаха. Антонио Рюдигер сгреши в наказателното поле, а Костас Манолас спъна Андреа Белоти. Съдията Дамато посочи бялата точка и зад топката застана Макси Лопес. Кракът на аржентинеца не трепна и резултатът бе изравнен. Голът на Танка може да се окаже финален за кариерата на Руди Гарсия начело на Рома. През седмицата италианските медии информираха, че специалистът е получил ултиматум от ръководството на клуба да запише положителни резултати в предстоящите две срещи - срещу Торо в първенството и срещу БАТЕ в Шампионската лига.