Шалке се събуди в Бундеслигата

Отборът на Шалке 04 постигна първа победа в Бундеслигата от 17 октомври насам, след като надигра Хановер 96 с 3:1 в първия мач от 15-ия кръг. За последно "кралскосините" победиха Херта Берлин. Всичко най-интересно в този мач се случи през втората част.

Клаас Ян-Хунтелаар спечели дузпа в 51-ата минута, която беше реализиран от Йоханес Гайс, а малко след това сам холандецът записа името си сред голмайсторите с петото си попадение за сезона. Гостите успяха да върнат един гол в 81-ата минута, след топовен удар отдалеч на Алан Сен-Максимин. Надеждите им за нещо в този мач обаче бяха унищожени само 60 секунди по-късно, когато Франко Ди Санто с глава оформи крайното 3:1.