Луд обрат от 0:2 в дербито на Краснодар (видео)

Отборът на Краснодар успя да направи зрелищен обрат от 0:2 до 3:2 срещу градския си съперник Кубан, за който игра Станислав Манолев, и да излезе на 5-о място в руската Премиер лига. "Биковете" бяха на прага на загубата след попадения на Сергей Ткачов и Владислав Игнатиев за символичните домакини след асистенции на Лоренсо Мелгарехо, но показаха характер и зарадваха феновете си с победа, която ще се помни дълго.

Началото на обрата постави Вандерсон в 71-ата минута. В 80-ата вратарят на Кубан Александър Беленов извърши нарушение в наказателното поле и Павел Мамаев изравни от бялата точка, а в 87-ата Фьодор Смолов вкара третия гол за Краснодар след пас на влезлия като резерва Жоао Жоазиньо.

Загубата остави Кубан на незавидното 14-о място, но по-лошото е, че за втори път в разстояние на няколко дни отборът изпусна аванс в последните минути. При гостуването на Уфа срещата завърши 2:2, макар че тимът на Манолев водеше с 2:1 и пропусна дузпа.