Славия излъга Монтана с много спорна дузпа, мачът бе като лекарство за следобеден сън

Отборът на Славия победи Монтана с 1:0 в мач от 18-ия кръг в "А" кръг. Единствения гол реализира звездата на "белите" Антон Карачанаков от дузпа в 91-ата минута. Решението на рефера Стефан Апостолов бе повече от спорно. Иначе двубоят в квартал "Овча купел" бе доста скучен, като чистите положения пред двете врати трудно биха се преброили на пръстите на едната ръка. Срещата бе повторен дебют начело на Славия за бившия национал Владимир Иванов. Фугата води най-стария софийски тим в един мач през 2011 г.

Първата опасност в срещата бе създадена от домакините в деветата минута, когато много добър пробив на десния бек Цветомир Панов завърши със силно центриране, успоредно на голлинията на гостите. Крилото на "белите" Ивайло Димитров обаче не успя да засече топката. Малко след това Панов отново се бе включил отлично по фланга, като след комбинация с Антон Карачанаков се стигна до ново опасно центриране. Бранителите на Монтана обаче изчистиха в корнер. След изпълнението му Йордан Тодоров се оказа последна преграда пред гола - силни минути на Славия. Бившият национал изчисти топката пред голлинията след удар с глава на Димитров.

В 15-ата минута новият наставник на столичани бе принуден да направи смяна, след като левият бек Диего Фераресо бе изнесен от терена на носилка. На мястото на бразилеца влезе Мартин Дечев, което доведе до рокада в отбраната на славистите - Дечев зае позицията на Панов, който пък застана отляво. Последваха много скучни минути. В 32-ата минута централният нападател на "белите" Матийо Мансе опита да разведри обстановката с нескопосана задна ножица от дъгата пред наказателното поле. Скоро след това Здравко Лазаров отговори с шут над вратата на Георги Петков. До края на полувремето не се случи повече нищо интересно и двата състава се прибраха на почивка.

Началото на втората част също не показа блясък и трябваше да минат около 15 минути, за да дойде някакво раздвижване. В 58-ата минута халфът на гостите Иван Минчев пробва рефлекса на Петков, а след секунди Петър Атанасов имаше възможност да застраши вратата на Христо Иванов, но стреля анемично покрай рамката. В 73-ата минута дойде ново оживление - първо Иво Димитров стреля отблизо, но стражът Иванов спаси, а след това Сергей Георгиев от Монтана би от добра позиция встрани от целта. В 79-ата минута Гошо Петков показа класа. Ветеранът спаси майсторски изстрел от фаул на Минчев. Веднага след това опитният капитан се скара здраво на Димитър Пиргов, който не си даде много зор в скока на стената при изпълнението на техничаря на Монтана.

В последните минути славистите натиснаха газта, докато гостите разчитаха на контри. Разковничето в мача дойде в 90-ата минута, когато Карачанаков получи страхотен пас от резервата Дуде Догала. Бившата звезда на ЦСКА пое топката, а покрай него притича Христофор Хубчев, след което последва падане на нападателя. Съдията Апостолов наду свирката и посочи бялата точка. Зад топката застана самият Карачанаков, който стреля ниско в десния ъгъл и макар Иванов да усети посоката, с малко късмет за "белите", топката се спря в мрежата - 1:0 за Славия!

Футболистите на Монтана нямаха време за отговор и трите точки заминаха на сметката на домакините. Тимът на Емил Велев все още няма победа под негово ръководство. Кокала пое отбора от "Огоста" през ноември след оставката на Ферарио Спасов. Славия пък прекъсна негативната си серия от три загуби и започна с победа под ръководството на своя нов старши треньор.

СЛАВИЯ - МОНТАНА 1:0