Барса се позабавлява без големите си звезди за Купата (видео + галерия)

Отборът на Барселона стана първият 1/8-финалист за Купата на краля след убедителна победа с 6:1 над третодивизионния Вийяновенсе в мач реванш, игран на "Камп Ноу". Първата среща беше приключила при резултат 0:0. При отсъствието на Лионел Меси, Неймар и Луис Суарес попаденията за Барса вкараха Даниел Алвеш (4), Сандро Рамирес (21, 31 и 69) и Мунир Ел Хадади (51 и 76). За гостите от Ектремадура се разписа Хуанфран Гуарнидо (29).

Луис Енрике заложи едва на двама свои твърди титуляри - Даниел Алвеш и Хавиер Масчерано, като вторият измести в халфовата линия. В атака за "синьо-червените" действаха Адриано Корея, Сандро Рамирес и Мунир Ел Хадади.

Барса - Вийяновенсе Срещата започна със супергол на Алвеш в четвъртата минута. Бразилският бек реши да шутира с прав удар от 35 метра и изненада вратаря за 1:0. "Лос кулес" владееха топката и не хвърляха много сили. В 19-ата минута гостите сгрешиха при изнасянето на топката, Мунир напредна и опита атрактивен прехвърлящ удар. Топката преодоля вратаря, имаше нужната височина, но мина встрани от гредата.

Барса - Вийяновенсе В 21-ата минута стражът на тима от Ектремадура буквално подари топката на Сандро, който не се поколеба и я насочи в мрежата, търсейки далечния горен ъгъл. В 29-ата Вийяновенсе изненада публиката на "Камп Ноу" и отбеляза красив гол. Хуанфран Гуарнидо шутира от 23 метра и изненада Жорди Масип. В рамките на стотина секунди "лос блаугранас" си върнаха преднината от два гола. Айтор изведе Сандро и младият нападател заби топката в мрежата с нисък удар с външен фалц - 3:1.

Втората част започна с нов гол на сметката на Барселона. В 51-ата минута Жереми Матийо центрира отляво, а Мунир засече с глава и прати топката в десния долен ъгъл на вратаря. Пет минути по-късно Адриано шутира над гредата от десет метра. В 69-ата минута Сандро оформи своя хеттрик, след като топката му беше заложена на дузпата след неуспешно изчистване. Последва мощен удар и трето попадение за нападателя. Неговият партньор в атаката Мунир вкара втори гол в 76-ата минута след асистенция с пета на Сандро за 6:1. В 80-ата минута Матийо получи травма и напусна терена. Любопитното е, че Луис Енрике реши да не пуска човек на неговото място, въпреки че беше извършил само една смяна.

Следващата среща на Барса е в събота срещу Валенсия.

Барселона: Масип; Алвеш (46 - Гумбау), Бартра, Вермален, Матийо; Айтор, Масчерано, Сампер; Адриано, Сандро, Мунир

Барса - Вийяновенсе - 6:1
1:0 - Алвеш (4)
2:0 - Сандро (21)
2:1 - Гуарнидо (29)
3:1 - Сандро (31)
4:1 - Мунир (51)
5:1 - Сандро (69)