Кошмарът на Лацио продължава (видео)

Бронзовият медалист в Серия "А" отбор на Лацио продължава черната си серия. "Орлите" отстъпиха с 0:1 в гостуването си на Емполи в мач от 14-ия кръг на калчото, като останаха само с една спечелена точка в последните пет двубоя от първенството. Лоренцо Тонели с глава в 5-ата минута след плонж донесе ценната победа на тосканците. Гостите отбелязаха две попадения чрез Мирослав Клозе в 67-ата и 88-ата минута, които бяха отменени. Първото за нарушение срещу вратаря, а второто поради засада, но бяха сериозно оспорвани от играчите на римляните.

Късметът не бе с тях и в 47-ата минута. Тогава след удар от воле Раду нацели гредата на домакините.

Лацио остана с 19 точки след седмото си поражение и заема 10-то място. Петият успех на Емполи изкачи тима на Марко Джампаоло на 12-то място с 18 точки.

Тимът на Стефано Пиоли ще има тежката задача да излезе от кризата срещу Ювентус в следващия кръг.