Дебютни голове нанесоха първа загуба на Донадони

Отборът на Торино надви с 2:0 Болоня в първи мач от 14-ия кръг на Серия "А". "Биковете" спечелиха напълно заслужено с попадения на Андреа Белоти (75) и Джузепе Вивес (90), които бяха първи за двамата през този сезон.

Поражението пък бе първо за играчите на Роберто Донадони от неговото идване на "Ренато Д`Ара", след като в първите си три срещи Болоня спечели седем точки.

Играчите на Джампиеро Вентура имаха превъзходство през цялата среща, но първото полувреме опасните удари минаха встрани от вратата. Фабио Куалярела тресна гредата в 59-ата минута. Купеният от Палермо през лятото нападател Белоти най-накрая спря черната си серия и вкара своя дебютен гол за "биковете". Той спря топката на гърди в 75-ата минута и със силен удар с левия крак прати топката в мрежата за 1:0. В продължението Вивес изпревари Антонио Миранте и подпечата шестата победа за сезона на Торо. "Биковете" са седми с 21 точки, а Болоня остана на 17-то място с 13 точки.