Лудогорец U17 победи Литекс

Лудогорец U17 изигра поредния си силен мач в първенството на елитната юношеска група. Момчетата на Юри Васев и Ангел Караиванов обърнаха от 0:1 до 3:1 един от преките си конкуренти за титлата Литекс. Това бе девети пореден успех за отбора и шести обрат в настоящия сезон. Лудогорец U17 вече е на трето място в класирането на три точки от лидера Славия.

Мачът в Разград в събота не започна добре за талантите от школата на шампионите. Гостите от Ловеч поведоха още в 10-ата секунда. Момчетата на Васев и Караиванов обаче показаха характер и стигнаха до пълен обрат. Първо Мартин Милков изравни в 20-ата минута. През второто полувреме Еге Реват отбеляза още две попадения – в 55-ата и 69-ата минута.

„Много съм доволен от играта на момчетата. За пореден път изоставахме в резултата, но стигнахме до победата. Така искам да виждам отбора. Вярвам, че още в следващия кръг можем да оглавим класирането“, коментира треньорът Юри Васев.

Лудогорец U17: Ив. Атанасов, Караниколов (Славов), Николов, Бариславов, Ковачев, Дост, Юруков, Милков (В. Атанасов), Иванов, Петров (Кадир), Реват