Терек наби здраво шампиона Зенит

Руският шампион Зенит продължава с неубедителното си представяне в местната Премиер лига. Питерци получиха звучен шамар при гостуването си в Грозни, където местния Терек ги отнесе с 4:1 за радост близо 20 000 зрители по трибуните на “Ахмат Арена”. Чеченците бяха далеч по-добри от именития си съперник и напълно заслужено стигнаха до днешния успех.

Домакините откриха в 32-ата минута, когато Магомед Митришев наказа поредната грешка в защитата на гостите и реализира на празна врата за 1:0. До почивката Терек удвои преднината си - три минути преди края на полувремето Мачей Рибус вкара втори гол, след като превърна в асистенция брилянтен пас на Олег Иванов за 2:0.

Голямата звезда на Зенит Хълк върна интригата рано през второто полувреме и по-малко от десет минути след подновяването на играта доближи своите до домакините. Бразилецът вкара за 2:1 в 54-ата минута, когато прати топката в далечния ъгъл на вратата след подаване на Артьом Дзюба.

Голмайсторът на Терек Митришев бързо уби устрема на гостуващия тим и заби второто си попадение, покачвайки до 3:1 още в ответната атака. 23-годишният нападател прати топката неспасяемо под гредата на Лодигин в 55-ата минута.

Интригата окончателно бе убита в 72-ата минута, когато Алексей Евсеев бе пратен под душовете с директен червен картон, след като престоя на терена едва осем минути. Младокът влезе като смяна на Олег Шатов, но изрита зверски без топка играч на домакините.

Три минути преди края Мачей Рибус сложи точка на спора с второто си попадение, превръщайки в гол хубава атака на домакините, преминала изцяло по левия фланг. Жозе Маурисио подаде добре към Рибус, който реализира с удар в близкия ъгъл на вратата за 4:1.