Съндърланд вече не е сред изпадащите след късни голове (видео)

Отборът на Съндърланд, който само преди няколко седмици изглеждаше безнадеждно в зоната на изпадащите, днес се изкачи над нея с победа 2:0 над Стоук Сити на "Стейдиъм ъф Лайт", която е втора поредна за възпитаниците на Големия Сам Алърдайс за тази седмица след успеха с 1:0 при визитата на Кристъл Палас в понеделник. "Черните котки" се поздравиха с късен успех след голове на Патрик ван Анхолт и Дънкан Уатмор в 82-ата и 84-ата минута на срещата. Те се възползваха от факта, че от началото на втората част играеха с човек повече на терена, след като централният защитник на гостите Райън Шоукрос бе отстранен от игра за втори жълт картон.

Преди срещата футболистите на двата отбора отдадоха почест към починалия наскоро вратар на Съндърланд Мартон Фулоп с минута пъкопляскания.

Патрик ван Анхолт откри резултата осем минути преди края на мача с удар от 20 метра, който влетя в горния ъгъл зад Джак Бътланд за 1:0. Това бе първото попадение във вратата на Бътланд от четири срещи насам, в които те спечелиха три успеха с по 1:0. Само две минути след това попадение пък "грънчарите" на Марк Хюз инкасираха второ в своята врата, този път дело на Дънкан Уатмор.

С успеха "черните котки" събраха 12 точки, с което изпревариха Борнемут и Нюкасъл и излязоха над зоната на изпадащите. Стоук сити пък остават в средата на класирането с 19.