Манчестър Сити се завърна на върха в Англия (видео)

Тимът на Манчестър Сити се изкачи отново на първото мястов в класирането на Висшата лига след победа с 3:1 срещу Саутхамптън на "Етихад Стейдиъм". Възпитаниците на мениджъра Мануел Пелегрини стигнаха до трите точки главно благодарение на отличната си игра в първите 20 минути от двубоя, в които взеха и аванс от два гола, оказал се достатъчен за тяхната победа. Кевин де Бройне и Фабиан Делф дадоха ранната преднина на "гражданите", а след почивката двата тима си размениха по един гол чрез Шейн Лонг и Александър Коларов за крайното 3:1 в полза на манчестърци. С победата те се изкачиха обратно на първата позиция в таблицата, изпреварвайки Лестър и Манчестър Юнайтед, които се изправят един срещу друг в дербито на 14-ия кръг по-късно тази вечер.

Домакините поведоха в резултата след само девет минути игра. Точен за "гражданите" бе Кевин де Бройне, който се разписа на празна врата след пас на Рахим Стърлинг от лявото крило. С това той материализира огромното превъзходство на домакините в началните минути на срещата. Преди попадението на Де Бройне пропуски пред вратата на Маартен Стекеленбург направиха Александър Коларов, Рахим Стърлинг и Серхио Агуеро.

В 20-ата минута Фабиан Делф удвои аванса на своя отбор с удар от границата на наказателното поле. Английският национал стреля по тревата, топката се отклони в краката на Върджил ван Дайк и излъга сънародника му Стекеленбург. Малко след попадението на Делф гостите можеха да се върнат в резултата чрез грешника за второто попадение Ван Дайк, който с мощен удар разтресе горната греда зад Вили Кабайеро.

В 50-ата минута гостите все пак успяха да намалят изоставането си чрез Шейн Лонг. Ирландският таран на "светците" се разписа във вратата на Кабайеро след центриране на Садио Мане от пряк свободен удар. Това попадение даде криле на "светците" и те можеха дори да изравнят, но последователно Кабайеро и Фабиан Делф отразиха удари на нападателите на Саутхамптън. Телевизионните повторения обаче показаха, че намесата на Делф е била с ръка и в тази ситуация трябваше да има дузпа за гостите.

Така в 70-ата минута Александър Коларов възстанови аванса от два гола на домакините. Той завърши отлична комбинация на своя отбор в наказателното поле на Саутхамптън и след като получи пас от Де Бройне, с левия крак простреля Стекеленбург за 3:1.

До края на мача домакините можеха да съжаляват единствено за загубата на основния си нападател Серхио Агуеро, който за пореден път излезе контузен, държейки се за глезена на десния крак. Трите точки обаче бяха прибавени в актива на "гражданите", които събраха 29. Саутхамптън пък остава на девета позиция с 20.