Юбилеен гол донесе три точки на Майнц (видео)

Черната серия на Айнтрахт (Франкфурт) срещу отбора на Майнц 05 продължава с пълна сила. Съотборниците на Тодор Неделев спечелиха шестата си победа за сезона в Бундеслигата, надигравайки “орлите” у дома с 2:1. Така Айнтрахт няма успех като гост на този съперник във вече осем последователни шампионатни двубоя. Българинът отново бе в групата на своя тим, но изгледа двубоя от пейката.

Футболистите на Мартин Шмит поведоха в резултата светкавично, след като Йошинори Муто отбеляза от непосредствена близост за 1:0 след едва пет изиграни минути. Японецът се възползва от хубав пас на Пабло де Бласис, който влезе на скорост по дясното крило и асистира на съотборника си.

До почивката капитанът на гостите Александер Майер се превърна в антигерой за своя тим, след като в рамките на 12 минути между 28-ата и 40-ата бе изгонен, получавайки два жълти картона.

Три минути след като останаха с човек по-малко, футболистите от Франкфурт инкасираха и второ попадение. Хайро Самперио пое топката още в собствената си половина и стигна до наказателното поле на Айнтрахт, а след шпагат на Мият Гачинович кълбото се озова в Юнус Мали, който удвои аванса на Майнц - 2:0 в 43-ата минута. Това бе и гол №49 000 в историята на Бундеслигата. Мали е най-резултатният полузащитник в Бундеслигата в момента с общо 8 попадения през сезона.

Харис Сеферович върна едно попадение за Айнтрахт в 61-ата минута след двойно подаване с Щефан Айгнер и намали до 2:1, но гостите не успяха да намерят сили за нещо повече, въпреки че дадоха всичко от себе си в оставащите минути.