Ливърпул e в следващата фаза след обрат на "Анфийлд" (видео)

Английският гранд Ливърпул надделя с 2:1 над френския клуб Бордо на своя стадион "Анфийлд" в мач от петия кръг на груповата фаза на Лига Европа. Футболистите на Юрген Клоп трябваше да обръщат резултата, тъй като първи получиха гол във вратата си. Негов автор стана Анри Сайве в 33-ата минута след изпълнение на непряк свободен удар в наказателното поле на мърсисайдци. В 38-ата минута Джеймс Милнър изравни от дузпа, а в последните секунда на първата част Кристиан Бентеке донесе победата на Ливърпул.

"Червените" от града на Бийтълс записаха втора победа в Група "В" и нямат поражение кръг преди края. С този успех Ливърпул събра 9 точки и се изкачи на първо място в класирането в групата, като си гарантира и участие на 1/16-финалите. Втори е швейцарският Сион с 8 точки, след като по-рано днес претърпя поражение с 0:2 от Рубин в Казан. Първият гол в тази среща бе дело на българския халф Благой Георгиев. На трета позиция в Група "В" е Рубин с 5 точки, а четвърти е Бордо с 3 точки и без шансове да продължи напред.

В 28-ата минута Кристиан Бентеке изпрати топката във вратата на Бордо, но попадението не бе зачетено заради засада на нападателя.

Пет минути по-късно разсеяност на белгийския страж на Ливърпул Симон Миньоле доведе до гол във вратата на мърсисайдци. Миньоле задържа твърде дълго топката в наказателното си поле и реферът от Израел Алон Йефет отсъди непряк свободен удар в полза на "жирондинците" в пеналтерията. Сенегалският нападател Анри Сайве с мощен шут опъна мрежата зад Миньоле и Бордо излезе напред в резултата.

Малко след това обаче "Анфийлд" ликуваше, защото в 38-ата минута резултатът бе изравнен. Бентеке падна в наказателното поле на гостите и съдията посочи бялата точка. Решението на арбитъра бе доста спорно, но така или иначе защитникът на французите Людовик Сане получи жълт картон, а Джеймс Милнър превърна дузпата в гол - 1:1.

В първата минута на добавеното време Бентеке с много хубав гол даде аванс на англичаните в резултата. Белгийският нападател получи топката на границата на наказателното поле след центриране на Натаниел Клайн, с едно движение елиминира пазещия го бранител, обърна се и с мощен изстрел не остави шансове на вратаря Седрик Карасо.

Осем минути след почивката Бентеке за пореден път тази вечер изпрати топката в противниковата врата, но за втори път негово попадение бе отменено. Този път голът не бе зачетен заради нарушение в атака, като решението на съдията изглеждаше доста съмнително.

Три минути по-късно Джордън Айб пропусна отличен шанс за 3:1. Тийнейджърът проби в наказателното поле на гостите, но стреля право в Карасо, който парира удара на крилото на Ливърпул.

Никола Морис-Белай пропусна доста добър голов шанс за Бордо в 84-ата минута, когато внесе напрежение в наказателното поле на домакините, но не успя да порази противниковата врата. Големият шанс на французите обаче беше в последната минута, когато Миньоле направи великолепно спасяване след изстрел от фаул на Сайве и домакините не позволиха трите точки да им се изплъзнат.

Ливърпул - Бордо 2:1
0:1 Сайве (33)
1:1 Милнър (38 - дузпа)
2:1 Бентеке (45+1)