Георги Миланов и ЦСКА (Москва) се сбогуваха с ШЛ след загуба от Волфсбург

Германският вицешампион Волфсбург взе ценен успех с 2:0 при гостуването си на ЦСКА (Москва) на "Арена Химки". Появилият се като резерва в състава на Дитер Хекинг след почивката германски национал Андре Шюрле отбеляза и двата гола за "вълците", като бе точен в 68-ата и 88-ата минути. Българското крило на домакините Георги Миланов бе титуляр за своя тим и игра цял мач за ЦСКА, но с усилията си не помогна на своя тим да вземе нещо от този мач. След поражението московчани остават на последното четвърто място в групата с 4 точки в актива си и вече нямат шансове да се класират за следващата фаза на Шампионската лига. Те може да отпаднат и от турнира Лига Европа още тази вечер при негативно за тях развитие на мача между Манчестър Юнайтед и ПСВ Айндховен.

Преди почивката двубоят бе много двуостър с положения и пред двете врати. И двата тима имаха възможности да се разпишат, като домакините бяха по-активни в предни позиции и пропуски пред вратата на Диего Беналио направиха Ахмед Муса и Сейду Думбия.

Втората част също започна по-добре за домакините, като и българинът Георги Миланов имаше отлична възможност да се разпише при разбъркване в наказателното поле на гостите, но Беналио се разтегна и спаси удара му по тревата, който иначе щеше да навести мрежата му. Малко след пропуска на Жоро, съотборникът му Понтус Вернблум разтресе гредата на Волфсбург с мощен шут. ЦСКА обаче така и нямаше шанса да се разпише във вратата на съперника. В същото време треньорът на гостите Дитер Хекинг видя, че трябва да промени нещо в състава си и включи в игра Себастиан Юнг и Андре Шюрле.

Именно появилият се като резерва Андре Шюрле откри резултата за "вълците", като голяма вина за попадението на германския национал носеше и стражът на московчани Игор Акинфеев. Шюрле се измъкна по дясното крило и стреля от много малък ъгъл, като топката не представляваше голяма опасност за Акинфеев. Руският вратар обаче се провали в опита си да парира удара и от ръката му топката се озова в неговата мрежа за 0:1.

Две минути преди края Шюрле подпечата успеха на своя тим. Резервата Юнг напредна отдясно и почти от аутлинията върна топката към опасната зона пред вратата, където другата резерва на Дитер Хекинг - Шюрле, я засече безпощадно в мрежата зад Акинфеев.

По този начин "вълците" взеха трите точки и оглавиха класирането в група "В" с девет точки в своя актив. Те изпревариха Манчестър Юнайтед и ПСВ Айндховен, които играят по-късно тази вечер на "Олд Трафорд" и имат съответно 7 и 6 точки. ЦСКА пък остава на последното четвърто място с 4 точки и таи само минимални надежди да продължи напред към турнира Лига Европа в последните мачове от групата.

ЦСКА (МОСКВА) - ВОЛФСБУРГ 0:2
0:1 - Шюрле (68)
0:2 - Шюрле (88)