Кубан и Терек си вкараха 4 гола

В среща от 16-ия кръг на футболното първенство на Русия отборите на Кубан (Краснодар) и Терек (Грозни) завършиха 2:2. Двата гола за домакина Кубан отбеляза сенегалският нападател Ибраима Балде - в 6-та и в 30-та минута. Голмайстори за гостите от Грозни бяха Разван Уциев в 67-та минута и Мацей Рибус в 76-та година. В отбора на Кубан през целия мач игра българският национал Станислав Манолев. Със спечелената точка отборът на Кубан се изкачи от 14-то на 13-то място във временното класиране с актив от 14 точки. Лидер в руското футболно първенство е отборът на ЦСКА (Москва) с 36 точки, следван от Ростов - 30 точки и един мач по-малко, Локомотив (Москва) - 30 точки, Зенит - 29 точки, и др.