Ла Коруня е господарят на Галисия, куриозен автогол зарадва "Риасор"

Галисийското дерби между Депортиво Ла Коруня и Селта се превърна в истинско зрелище. Двубоят на "Риасор" предложи всичко - хубав футбол, напрежение, пропусната дузпа, сбиване между играчите и атрактивен автогол. Щастието се усмихна на домакините, които се наложиха с 2:0 и записаха първа победа в Примера от почти два месеца. Селта пък регистрира трета загуба в последните си 4 мача и не можа да измести Атлетико Мадрид от третата позиция.

Първото опасно положение създадоха гостите, но слаб удар на Нолито не затрудни Херман Лукс. В 23-ата минута Алехандро Бергантиньос изведе звездата на Депортиво Лукас Перес на добра позиция и той не остави шансове на Серхио Алварес с осмия си гол през сезона. Селта получи възможност да изравни много скоро, след като Фернандо Наваро повали в наказателното поле Яго Аспас. Зад топката застана Нолито, но Лукс усти посоката на удара му и спаси дузпата.

След почивката и двата тима действаха офанзивно и имаха голови положения. В 76-ата минута удар на Хуанфран от домакините срещна гредата, а след това Аспас навърза няколко бранители на Ла Коруня, но Лукс внимаваше. В края на мача се стигна и до меле между футболистите, провокирано от грубо влизане на Джон Гуидети, но всичко се размина само с жълти картони.

В добавеното време стражът на Селта Серхио Алварес бе излязъл пред наказателното поле, но Джонатан Кастро - Джони не го видя и в опита си да му върне топката си вкара нелеп автогол за крайното 2:0 в полза на Ла Коруня.