Бели кърпички на "Местайя" след издънка на Валенсия

Валенсия пропусна отлична възможност поне временно да излезе на 4-о място в Примера. "Прилепите" направиха 1:1 у дома с новака Лас Палмас и развалиха добрите впечатления от разгромния успех срещу Селта в предишния кръг. Недоволни от резултата, а и от играта на любимците си, феновете на "Местайя" развяха бели кърпички в края на мача. Лас Палмас не беше в добра форма и гравитираше около зоната на изпадащите, но днес игра смело и в края на двубоя дори можеше да измъкне трите точки.

Началото бе оптимистично за Валенсия и Пако Алкасер откри резултата след пас на Андре Гомеш. Серхио Араухо беше близо до изравняването малко след това, но Хауме Доменек спаси удара му. В немалки периоди от първото полувреме Лас Палмас беше по-добрият отбор и Доменек трябваше да се намесва и след коварен шут на Момо Фигероа.

В началото на втората част гостите отново натиснаха и в 57-ата минута логичното се случи. Тана Домингес умно намери свободния Жонатан Виера и той вкара за 1:1. Самият Тана имаше шанс да се разпише, но ударът му срещна гредата, а в добавеното време Доменек сиаспи поне точката за Валенсия след изстрел на Араухо.