ПСЖ продължава безоблачния полет към нова титла

Отборът на Пари Сен Жермен продължава убедителния си марш към поредна титла на Франция. Парижани победиха с 2:1 като гост Лориен в мач от 14-ия кръг на Лига 1 и вече имат цели 13 точки преднина на върха. Осем дни след самоубийствените атентати в Париж, в които загинаха близо 130 души, ПСЖ изигра първия си мач. Двубоят бе предшестван от минута мълчание в памет на жертвите.

Автори на попаденията за ПСЖ бяха младият Ервен Оженда и Блес Матюиди през първата част. За "мерлузите" пък се разписа Бенжамен Муканджо, който вече е лидер сред голмайсторите в Лига 1. ПСЖ бе без част от основните си футболисти като Анхел ди Мария, Давид Луис, Марко Верати, Хавиер Пасторе и Есекиел Лавеци, но това не се отрази съществено на играта на тима на Лоран Блан.

Резултатът бе открит от Онженда в 26-ата минута. Тогава Грегори ван дер Вийл центрира към крилото, който успя да прокара топката зад вратата. В 32-ата минута резултатът бе удвоен. Златан Ибрахимович намери Матюиди непокрит на празна врата и направи 2:0. През втората част ПСЖ намали оборотите и позволи в края на мача Муканджо да намали с глава след центриране на Ромен Филипото. Това бе десети гол за нападателя, който вече е на първо място сред стрелците в шампионата.

По този начин ПСЖ вече има 38 точки в шампионата. Вторият Лион е едва с 25. Лориен пък е с 20 на седмо място.