Суонзи не успя да се справи с Борнемут

Отборът на Суонзи продължава с неубедителното си представяне в последно време в Премиър лийг. В двубой от 13-ия кръг на шампионата "лебедите" не успяха да победят Борнемут и срещата завърши наравно 2:2. Домакините дори трябва да са доволни, че не записаха поражение, тъй като съперникът бе по-добрият тим на терена в по-голямата част от времето.

Гостите от Южна Англия поведоха набързо с 2:0. Първо резултатът бе открит от Джошуа Кинг, който бе оставен непокрит в наказателното поле и с шпагат вкара. В 26-ата минута пък Дан Гослинг удвои с удар в горния ъгъл на вратата. 120 секунди по-късно обаче Андре Аю намали. Ганаецът получи една топка в малкото наказателно поле и с пета технично намали. До края на полувремето "лебедите" наложиха натиск и постигнаха успех. Аю бе спънат в наказателното поле от Саймън Франсис и съдията отсъди дузпа, която Шелви реализира.

През втората част Борнемут имаше няколко шанса да си върне преднината, с което да си тръгне с успех, но пропуски направиха Едер и Кинг. Едва в последните минути на мача домакините опитаха да направят нещо по-креативно в предни позиции, но така и не стигнаха до попадение.

По този начин Борнемут прекъсна серията си от четири поредни загуби, но тимът все още е в зоната на изпадащите с девет точни на 18-а позиция. Суонзи пък е с 14 на 14-о място.