Класика в Питер, Зенит доближи лидерите (видео)

Зенит разби с 3:0 гостуващия Урал и съкрати на 7 точки изоставането си от лидера в Премиер лигата ЦСКА (Москва). Отборът на Андре Вилаш-Боаш не срещна особени трудности с една от приятните изненади на сезона и стигна до успеха с попадения на Есекиел Гарай, Артьом Дзюба и Хави Гарсия.

Хълк изненадващо остана на пейката, но се появи през второто полувреме и асистира за гола на Дзюба. Резултатът бе открит в 12-ата минута от Гарай, който разстреля Юрий Жевнов с мощен удар от фаул. Стражът на Урал докосна топката, но това не бе достатъчно, за да предотврати попадението.

Без да играят на пълни обороти, домакините владееха инициативата и създадоха още няколко положения до почивката. В 32-ата минута Жевнов спаси удар на Дани, а малко по-късно отново португалецът опита да се разпише, но вратарят на Урал изби в корнер. Тимът от Екатеринбург атакуваше рядко, но имаше чудесна възможност да изравни в 35-ата минута. Тогава Едгар Манучарян подаде на Жерсон Азеведо и само великолепната изява на Юрий Лодигин помогна на Зенит да запази преднината си.

В дълги отрязъци от второто полувреме среата бе равностойна и Урал дори може да съжалява за една ситуация в 72-ата минута, когато гредата лиши Манучарян от изравнителен гол. Малко по-късно Шатов пропусна да вкара за 2:0 след пас на Аксел Витсел, но това нарави Дзюба в 76-ата минута. Централният нападател на питерци засече с глава центриране на Хълк от ъглов удар и не даде шансове на Жевнов.

До края остана време и за Хави Гарсия да запише името си сред голмайсторите. В 89-ата минута испанецът се възползва от хубаво подаване на Александър Рязанцев и сложи точка на спора.

Втората поредна загуба остави Урал на 8-о място в класирането с 22 точки.