Чичарито и Чалханоолу покориха Франкфурт (видео)

Футболистите на Байер (Леверкузен) се върнаха към победите и записаха успех в Бундеслигата след две последователни поражения. “Аспирините” надиграха Айнтрахт (Франкфурт) с 3:1 далеч от дома и така постигнаха шести успех от началото на сезона, с който се изкачиха до шеста позиция във временното класиране.

Хавиер Ернандес и Хакан Чалханоолу се погрижиха трите точки да бъдат за селекцията на треньора Роджер Смит. Чичарито бе точен на два пъти през първото полувреме, а Чалханоолу подсигури успеха на Байер с гол през втората половина на двубоя. Единственото попадение за Айнтрахт бе дело на Слободан Медойевич и падна точно преди почивката.

Звездата на вечерта бе именно Ернандес, който продължава да е под пара и демонстрира отличната си форма, отбелязвайки в седми пореден двубой във всички турнири. В този период той има десет попадения, а общият брой на головете му, откакто е в Леверкузен, е дванадесет.

Мексиканецът откри в 23-ата минута, когато се възползва от нескопосан опит за изчистване на Давид Абрахам, който не успя да уцели топката и тя попадна в него и нямаше проблем да я прати в мрежата за 1:0.

Шест минути преди почивката бившият нападател на Манчестър Юнайтед и Реал Мадрид реализира и второ попадение, при което обаче останаха сериозни съмнения за засада. Чичарито се възползва от пас от дълбочина на Чалханоолу и вкара второто си попадение за 2:0.

Слободан Медойевич върна интригата с гол непосредствено преди края на първото полувреме. Сръбският халф насочи топката по неспасяем начин точно под гредата на Бернд Лено след центриране от левия фланг за 2:1.

Хакан Чалханоолу сложи точка на спора в 72-ата минута, когато сътвори изпълнението на двубоя. Турският национал отбеляза с изключително премерен удар малко извън наказателното поле, насочвайки топката в долния ъгъл на вратата за финалното 3:1 в полза на гостуващия тим.

Байер има 20 точки след 13 двубоя, като е с равен актив със седмия Шалке 04, но “кралскосините” имат мач по-малко в момента. Айнтрахт от своя страна е на дванадесета позиция с 14 точки.