Благо с жълт картон при победа срещу Пеев и Занев (видео)

Преди няколко седмици Рубин беше в зоната на изпадащите, но подемът в представянето на тима е очевиден и той ще зимува в средата на класирането. Днес казанци записаха 4-а победа в последните си 5 мача в Премиер лигата, след като надвиха с 2:1 като гост Амкар. И двата гола за Рубин отбеляза Марко Девич. Любопитното е, че предишната победа на отбора на чужд терен - срещу Анжи, дойде със същия резултат, а попаденията отново бяха дело на Девич.

Благой Георгиев беше титуляр за Рубин и получи жълт картон. Бившият български национал игра до 70-ата минута, когато отстъпи мястото си на Динар Билалетдинов. За Амкар пълни 90 минути записаха Георги Пеев и Петър Занев.

Мачът се игра при много тежки атмосферни условия, а в началните минути по-активни бяха домакините и шут на Пеев профуча на сантиметри от гредата. В 31-ата минута Занев фаулира грубо Максим Канунников и беше декориран в жълто. Малко след това реферът Владислав Безбородов отсъди дузпа за гостите, след като Фегор Огуде настъпи Руслан Камболов. Александър Селихов усети посоката на удара на Девич, но с помощта на гредата украинецът откри резултата.

В самия край на полувремето Селихов повали Магомед Оздоев и гостите получиха втора дузпа, но стражът на Амкар изкупи вината си и отрази изстрела на Девич.

В 54-ата минута Амкар изравни. Алихан Шаваев изскочи зад гърба на Сергей Кисляк и засече хубавото центриране на Богдан Бутко за 1:1. Не след дълго обаче Марко Девич върна преднината на Рубин. Той се възползва от груба грешка на Занев и след комбинация с Оздоев донесе трите точки на своя тим.