Бразилия вилнее с класика над Перу

Националният отбор на Бразилия записа втората си победа от началото на световните квалификации в Южна Америка. "Кариоките" се наложиха с класическото 3:0 над Перу. Домакините в Бахия изиграха много силен мач и можеше да спечелят и доста по-убедително, ако бяха реализирали положенията си. Все пак те заслужено взеха трите точки с попадения на Дъглас Коща в 22-ата минута, Ренато Аугусто в 57-ата и Филипе Луиш в 77-ата минута.

Бразилците правеха каквото си искат на терена и редяха атака след атака към вратата на съперника. Логично в 22-ата минута се стигна и до откриване на резултата. Вилиан напредна отдясно, финтира защитник и центрира в наказателното поле, където Дъглас Коща отблизо вкара за 1:0. В 36-ата минута крилото на Байерн можеше да удвои преднината на своя тим, но този път ударът му се отби от гредата. В 45-ата минута пък Неймар показа класа и стреля със задна ножица, но топката премина над вратата.

В началото на втората част гостите стигнаха до едно от малкото си положения в мача, като Кристиян Куева също стреля със задна ножица, но ударът му бе спасен от вратаря.

Бразилия обаче продължи да диктува събитията на терена и в 56-ата минута Дъглас Коща направи страхотен пробив, финтира няколко защитници и подаде на Ренато Аугусто, който не сгреши за 2:0. В 66-ата минута Неймар вкара нов гол, който обаче бе отменен заради засада. В 77-ата минута домакините все пак направиха победата си класическа, като удар на Коща бе спасен от вратаря, но при добавката Филипе Луиш не сгреши за 3:0.

Така Бразилия събра актив от 7 точки и излезе на 3-ото място в класирането. Перу пък се свлече до предпоследната позиция с едва 3 спечелени точки.