Швейцария надви Австрия във Виена (видео)

Швейцария победи Австрия с 2:1 в приятелска среща във Виена. И двата тима са участници на Евро 2016 във Франция.

Харис Сеферович наказа лошо излизане на вратаря на Австрия Рамазан Йозджан в 9-ата минута и изведе гостите от Швейцария напред в резултата. Само 5 минути по-късно обаче играчът на Байерн (Мюнхен) Дейвид Алаба изравни с удар отблизо, след като топката попадна в автора на попадението след малко щастлив рикошет в тялото на швейцарски футболист.

Победата на Швейцария донесе Сеферович с втория си гол в мача. В 38-ата минута нападателят на Айнтрахт (Франкфурт) технично чукна топката под носа на стража на Инголщат 04 Йозджан и го прехвърли. През втората част не бяха отбелязани голове и Швейцария удържа победата.

АВСТРИЯ - ШВЕЙЦАРИЯ 1:2
0:1 Сеферович (9)
1:1 Алаба (14)
1:2 Сеферович (38)