Плишкова изравни резултата във финала за "Фед Къп", двойките ще сложат точка на спора

Чехия изравни на 2:2 победи резултата от финалния мач срещу Русия в Праза за "Фед Къп", неофициално световно отборно първенство по тенис за жени. Каролина Плишкова се наложи над Анастасия Павлюченкова с 6:3, 6:4 да 95 минути и запази надеждите на домакините да защитят титлата си от миналия сезон. Така двубоят на двойки по-късно днес между Луцие Шафаржова и Барбора Захлавова Стрицова срещу Екатерина Макарова и Елена Веснина ще определи носителя на трофея.

Плишкова реализира единствения пробив в осмия гейм на първия сет, за да поведе в резултата. Във втората част двете си размениха ранни пробиви, а представителката на домакините успя отново да вземе подаването на съперничката си за 5:4, след което затвори мача при собствен сервис. Плишкова завърши с 38 печеливши удара срещу само 15 на Павлюченкова. Преди това в първия сингъл за деня звездата на рускините Мария Шарапова се наложи над най-добрата състезателка на домакините Петра Квитова с 3:6, 6:4, 6:2 след 2:33 часа игра и даде аванс на "Сборная" от 2:1 победи.