Левски спря победната серия на Марица

Женският волейболен отбор на Марица (Пловдив) инкасира първата си загуба в официален мач за сезона. В среща от 2-ия кръг на НВЛ за жени, играна в залата на Пловдивския университет, шампионките отстъпиха пред гостуващите вицешампионки от Левски с 1:3 (21:25, 14:25, 25:23, 16:25)* след 95 минути игра. Така бе сложен край на успешната серия от 4 пореди победи за момичетата на Иван Петков в различните турнири.

Преди началото на срещата в залата с минута мълчание бяха почетени жертвите от терористичната атака в Париж. В състава на Марица за този мач не бе на линия разпределителката Юлия Богмацер, докато Левски се появи на терена в пълен състав. Първият гейм бе сравнително равностоен, но все пак "сините" бяха във водещата роля и го спечелиха с 25:21, оформено с успешна блокада на Гергана Петрова срещу Ана Радичева за последната точка. Във втората част надмощието на софиянки вече беше тотално. Тяхната защита много ефективно противодействаше на иначе мощните атаки на пловдивските нападателки и това спомогна за натрупването на разгромен аванс. Усилията на Левски бяха увенчани с ас на Мирослава Паскова, който затвори гейма при 25:14.

В третия гейм играта на шампионките отново живна и развоят му стана много оспорван. Водачеството си смени няколко пъти до 18:18, когато Марица записа три поредни точки и дръпна напред в резултата. Опитите на "сините" да се върнат в гейма бяха успешни само частично и домакините затвориха частта при 25:23. Вместо обаче да доведат този завой в развитието на мача докрай, пловдивчанки отново не успяха да бъдат равностойни на противника в четвъртия гейм. Левски игра на много високо ниво и постигна още един категоричен резултат – 25:16, с което спечели и дербито с 3:1.

Най-резултатна за Левски стана Мирослава Паскова с 25 точки (2 блока и 55% ефективност в атака). Нася Димитрова и Славина Колева добавиха по 15 точки за успеха. За тима на Марица най-резултатна бе Ана Радичева с 14 точки, а Таня Събкова и Радосвета Тенева реализраха по 13 точки.

Така вече с 2 победи в актива си Левски излезе начело във временното класиране след втория кръг, измествайки от върха тима на Марица, който заема 3-а позиция с по-лошо геймово съотношение от втория ЦСКА. В 3-ия кръг Левски е домакин на новака Бургас 2007, а Марица гостува на ЙЕБ Шумен 05.

*Статистика: Владимир Каракашков, volleyballbg.com