Шарапова изравни резултата във финала за "Фед Къп"

Защитаващият титлата си Чехия и Русия си размениха по един успех в Прага в първия ден от финалния мач за "Фед Къп", неофициално световно отборно първенство за жени. Най-добрата състезателка на гостите Мария Шарапова се наложи над Каролина Плишкова с 6:3, 6:4 за 89 минути във втория сингъл днес, за да изравни резултата в срещата на 1:1 победи. Шарапова реализира решаващ пробив в осмия гейм по пътя си към успеха в първия сет, а във втория тя навакса ранен пробив пасив и след серия от четири поредни гейма поведе с 4:2, след което успя да запази аванса си.

Рускинята завърши с 28 печеливши удара срещу само 11 на съперничката си. Преди това първата ракета на домакините Петра Квитова се наложи над Анастасия Павлюченкова с 2:6, 6:1, 6:1 след 104 минути игра. Квитова, която завърши с 27 печеливши удара, преодоля лошо начало, но стигна до обрат, след като взе 12 от последните 14 гейма в мача. Останалите две срещи поединично и двубоя на двойки са утре.