Франция наби Германия с голове на двамата си тарани, терор извън стадиона (чуйте бомбата!)

Националният отбор на Франция победи с 2:0 Германия в приятелска среща на "Стад дьо Франс" в Париж. Възпитаниците на Дидиде Дешан надиграха световните шампиони и заслужено стигнаха до победата с голове на Оливие Жиру и Андре Пиер Жиняк. И двамата нападатели се разписаха в последните минути съответно на първата и втората част. Двубоят обаче бе белязан от пореден терористичен акт във френската столица Париж. След като по-рано през деня, националният тим на Германия бе евакуиран от хотела си заради сигнал за бомба, по време на срещата между двата отбора извън стадиона се чуха експлозии, а новинарските сайтове излязоха с новини за десетки загинали след стрелба в ресторант в друга част на града.

Една от взривените край стадиона бомби предизвика смут на самия стадион, след като заглуши скандиранията на феновете със силата си (вижте видеото в материала). След втората експлозия дори самите футболисти не знаеха какво да правят и спряха за секунди игра.

Нападателят на Арсенал Оливие Жиру даде аванс на Франция срещу Германия с попадение в самия край на първото полувреме на мача между двата тима на "Стад дьо Франс" в Париж. Таранът се разписа след отличен пробив на Антони Марсиал по лявото крило на атаката на "петлите". Младата звезда на Манчестър Юнайтед напредна по аутлинията и след красив финт срещу Матс Хумелс, върна топката към дузпата, където за Жиру не бе проблем да я прати в мрежата на Нойер за 1:0. Преди това германците имаха шансове да се разпишат във вратата на Юго Лорис, но Томас Мюлер прати топката над вратата от добра ситуация, а Марио Гомес също не успя да се възползва от открила се пред него ситуация за гол.

През втората част и двата отбора имаха възможности да стигнат до гола, като Бундестима имаше сериозни претенции за дузпа, след като Марио Гомес бе съборен в наказателното поле от бранител на домакините. Томас Мюлер пък разтресе гредата зад Лорис с удар от границата на наказателното поле.

В 86-ата минута обаче французите решиха мача в своя полза. Андре-Пиер Жиняк удвои аванса на домакините с изключително красив гол четири минути преди края на редовното време. Таранът на мексиканския Тигре засече мощно с глава центриране на Блес Матюиди от лявото крило и не остави никакви шансове на Нойер да реагира.

ФРАНЦИЯ - ГЕРМАНИЯ 2:0
1:0 - Жиру (45)
2:0 - Жиняк (86)

ФРАНЦИЯ (4-3-3): Юго Лорис - Бакари Саня, Рафаел Варан, Лоран Косиелни, Патрис Евра - Ласана Диара, Пол Погба, Блес Матюиди - Антоан Гризман, Оливие Жиру, Антони Марсиал

ГЕРМАНИЯ (4-2-3-1): Мануел Нойер - Антонио Рюдигер, Матс Хумелс, Жером Боатенг, Йонас Хектор - Сами Кедира, Бастиан Швайнщайгер - Матиас Гинтер, Томас Мюлер, Юлиан Дракслер - Марио Гомес