Хичо бележи за България при равенство с младежите (видео+галерия)

Националният отбор на България не успя да победи младежкия национален отбор в контрола между двата тима в Правец. Талантът на Лудогорец Александър Василев даде преднина на отбора, воден от Антонио Здравков, в 14-ата минута, а Николай Димитров - Хичо изравни в 41-ата минута. Селекцията на Ивайло Петев бе доста странна, тъй като повечето звезди не бяха повикани за лагер-сбора.
Селекционерът бе заложил на четирима състезатели от Лудогорец, двама от Берое, по един от Левски, Ботев (Пловдив) и Черно море, както и на двамата легионери - Антонио Вутов и Николай Димитров. Представителният състав на страната играе с червено, докато този на U21 в бяло.

Първият тим започна по-активно, но първото попадение падна във вратата на Владислав Стоянов, а не на Георги Китанов.

България U21 - България Точен за играчите на Антони Здравков бе Александър Василев в 14-ата минута, когато след бърза контраатака прати топката в мрежата на своя съотборник в Лудогорец. Последваха две спасявания на Стоянов в следващите минути. Стражът спаси вратата си от втори гол, след като парира Траянов и Василев.

В 33-ата минута Йордан Минев бе близо до изравнително попадение, но Китанов изби в корнер.

Николай Димитров все пак изравни с хубав диагонален удар в 41-ата минута след подаване на Вутов. На почивката Петев замени девет играчи, а Здравков 10, след което някои от играчите отново влизаха на терена. Един от тях бе Антонио Вутов, който в последната минута получи травма след сблъсък с Борсилав Чорбайджийски. Преди това и Петър Витанов получи травма. Футболът не бе на високо ниво, а и положения липсваха.

България U21 - България През седмицата момчетата на Петев изиграха двустранна игра между тях си, а вчера младежите надвиха с 2:0 Ботев (Пловдив) в Коматево.

БЪЛГАРИЯ - БЪЛГАРИЯ (U21) 1:1
0:1 Василев (14)
1:1 Димитров (41)