Фрозиноне изпусна Дженоа, Тонев игра една минута

Новакът в Серия "А" Фрозиноне пропусна възможността да се измъкне от зоната на изпадащите в класирането, след като не успя да победи Дженоа на своя стадион "Матуза" и завърши наравно 2:2. Възпитаниците на треньора Роберто Стелоне определено повече могат да съжаляват за пропуснатата победа, след като освен че осъществиха обрат в резултата преди почивката, те играха и от 36-ата минута с човек повече, след като Себастиан де Майо бе изгонен за втори жълт картон.

Българският халф на Фрозиноне Александър Тонев, който се завърна в групата на отбора си след получената почивка през миналата седмица, бе на резервната скамейка на своя тим и се появи в игра в 89-ата минута на мястото на Лука Паганини.

Леонардо Паволети откри резултата за гостите от Генуа след само шест минути игра, но още преди почивката ситуацията за Дженоа се промени коренно. Първо Леонардо Бланчард изравни резултата в 31-ата минута, а пет по-късно Себастиян де Майо пое по-рано към съблекалните за втори жълт картон. За да утежни още повече положението на гостите пък Модибо Диаките направи пълен обрат за Фрозиноне сгол в 38-ата минута.

Въпреки това след почивката Дженоа намери сили да се върне в мача. В 75-ата минута появилият се като резерва Серж Гакпе оформи крайното 2:2, а до края на срещата "моряците" можеха дори да стигнат и до трите точки в мача.

Ремито е трето поредно за генуезци след тези с Торино (3:3) и Наполи (0:0), докато Фрозиноне пропусна възможността да запише трета победа в рамките на пет срещи.