Краснодар нанесе първа загуба на ЦСКА, Миланов смени няколко позиции (видео)

Водачът в Премиер лигата на Русия ЦСКА (Москва) допусна първа загуба за сезона. "Армейците" отстъпиха с 1:2 като гост на Краснодар, но имат аванс от 6 точки пред втория Ростов. Героги Миланов игра цял мач за тима на Ленод Слуцкий и смени няколко позиции в хода на срещата. В герой за домакините се превърна центрланият нападател Фьодор Смолов, който реализира и двата гола във вратата на Игор Акинфеев. За ЦСКА се разписа Алан Дзагоев с красива странична ножица.

Миланов действаше като ляво крило, но често се връщаше и по-назад, за да помага на Георгий Шенников. Зоран Тошич и Ахмед Муса бяха другите двама в офанзивното трио на московчани, което помагаше на централния нападател Сейду Думбия.

Наставникът на домакините Олег Коново заложи на любимата си схема 4-3-3, с Ари, Смолов и Павел Мамаев в атака. В срдата на терена пък си партнираха Одил Ахмедов, Шарл Каборе и Юрий Газинский.

Съперниците направиха интересно първо полувреме, с доста положения пред двете врати. Защитата на ЦСКА допусна нетипично много грешки и "биковете" наказаха две от тях. В 18-ата минута Ари подаде на оставения непокрит Смолов и руският национал откри резултата. Отговорът на "армейците" дойде малко по-късно когато Тошич изведе с пета Марио Фернандес, бразилецът центрира и Дзагоев със странична ножица не остави шансове на Андрей Дикан - 1:1.

Радостта на гостите продължи само две минути, защото ново недоразумение в отбраната пред Игор Акинфеев доведе до втори гол за Краснодар. този път центрирането бе на Павел Мамаев, а заелият добра позиция Смолов от въздуха опъна мрежата с петия си гол за сезона.

В 32-ата минута Тошич стреля опасно след двойно подаване с Думбия, но токата излезе в аут. Муса също пробва да изненада Дикан, но стражът на домакините внимаваше.

На полувремето Слуцкий смени Понтус Вернблум с Бибрас Натхо и ЦСКА заигра по-атакуващо. В 50-ата минута опасен шут на Ари мина на сантиметри над гредата. Веднага след това Каборе извърши груб фаул срещу Миланов, който трябваше да получи медицинска помощ преди да се завърне на терена.

В 58-ата минута Дзагоев беше близо до втория си гол в мача, но малко не ми стигна да засече прострелното центриране на Муса. ЦСКА продължаваше да атакува, но трудно стигаше до чисти положения. Чак в 79-ата минута хубав пас зад защитата изведе Дзагоев на стрелкова позиция, но той си поведе лошо топката и Дикан улови. Малко по-късно отново руският национал обстрелва вратата на Краснодар, но неточно.

В последните минути Слуцкий направи още една рокада, като пусна в предни позиции Кирил Панченко, а Миланов заигра като ляв бек. Българинът обаче намираше време да се включва в атаките на своите и след нарушение срещу него ЦСКА се добра до последната си възможност да изравни. Центрирането на Натхо обаче не доведе до нищо сериозно в наказателното поле на домакините и те записаха трета поредна победа в първенството.